JO15-1 moet in FC Assen zijn meerdere erkennen

10 oktober 2017

Zelfbewust en met vertrouwen verzamelde LTC JO15-1 zaterdag 7 oktober op sportpark De Hoogspanning voor een stadsderby tegen de selectie van FC Assen, die de week ervoor in Beilen de eerste punten had gemorst. Met veel andere LTC-teams op het park en de trouwe supportersclub van ouders langs de lijn, voelt het bijna als een thuiswedstrijd. Hoewel FC Assen vrijwel binnen een minuut met 0-1 achter kwamen te staan, bleek de gastheer toch al snel de bovenliggende partij.

Met knappe aanvallend werk en een dichte verdediging speelde FC Assen JO15-1 zich op gelijkspel en nog voor de rust intrad, keken de jongens van LTC tegen 3-1 achterstand aan. Het zou hard werken worden om het doelsaldo binnen de perken te houden. De tweede helft schakelde LTC dus nog een tandje bij. Patrick Meek stapte letterlijk en figuurlijk naar voren en nam de boel op sleeptouw. Ondanks een enkele uitbraak – waarbij nog twee keer een serieuze kans op een doelpunt ontstond – moest LTC in het team van FC Assen zijn meerdere erkennen. En met twee schoten die afketsten op de rechterpaal van het LTC-doel, kan JO15-1 zich feitelijk nog gelukkig prijzen dat het bij een einduitslag van 4-1 is gebleven. Trainer Mark Hofsteenge bleek in de nabespreking niettemin tevreden: ”Soms kom je een team tegen dat beter is. Dan kun je alleen maar je best doen, inzet tonen en hopen op een gelukje. Dat hebben jullie vandaag gedaan en dan geeft het niet om te verliezen. Dat hoort er ook bij.”