LTC 3 overwintert in de beker!

22 december 2014

LTC 3 is na een 1-2 overwinning op SCK 2 (Kootstertille) door in de beker voor reserveteams. Door 2 doelpunten van LTC in de 2e helft wist LTC zich te plaatsen voor de kwartfinale.

1e helft

Rond 10:45 vond de aftrap plaats op sportcomplex “de Tille” tegen de Friezen uit Kootstertille. De eerste 20 minuten hadden beide ploegen het lastig om te voetballen aangezien de wind zich er ook flink mee bemoeide. Ook het veld scheen aardig lastig te zijn om een lekker balletje op te trappen, want zo nu en dan zag ik een aantal spelers flink weg glijden. Dat we allemaal blessure vrij uit de wedstrijd zijn gekomen mag dan ook wel een klein wonder worden genoemd. Afijn, na ongeveer een half uur te hebben gespeeld begaat een verdediger van LTC een klein foutje, door de bal net iets te zacht terug te spelen naar de keeper (kwam vast door de wind) kon Kootstertille profiteren en zo stond LTC spontaan achter 1-0 dus. LTC probeerde hierna de druk direct op te voeren en dit lukte aardig zo kreeg LTC een aantal opgelegde kansen maar hiervan wisten ze niet te profiteren. Rond de 40e minuut leek het dan toch raak te zijn voor LTC na een mooie voorzet kopte (gastspeler die inmiddels geen gastspeler meer is ) Tomas van Goor raak, maar helaas vond de grensrechter van Kootstertille dat het buitenspel was dus ging het feestje niet door . In de 45e minuut krijgt Kootstertille nog een kans maar onze keeper Erwin Loer voorkwam op geweldige wijze een doelpunt door de bal helemaal met z’n voet uit de korte hoek te tikken.

2e helft

Nadat we in de 1e helft wat last hebben gehad van een beste hagelbui was het in de 2e helft aardig droog en leek zelfs de zon een beetje door te komen. Maar helaas had de zon er vandaag vrij weinig zin is dus die was dan ook weer snel vertrokken. Het veld was inmiddels nog slechter geworden maar de toppers van LTC 3 waren onvermoeibaar. Een aantal belangrijke reddingen van onze van speler omgetoverd naar keeper (Erwin Loer) hield LTC op de been. Nadat er een kleine overtreding werd begaan op een speler van Kootstertille vond de scheidsrechter het nodig om Michiel van der Laan een gele kaart te geven en dat betekend ook in Friesland een tijdstraf van 10 minuten. Maar wie denkt dat LTC zich liet terug zakken en rustig de tijd af te wachten zit er flink mis. Integendeel, LTC deed er een stapje boven op en zo begonnen ze Kootstertille onder druk te zetten met maar 10 man. Dit begon dan ook zijn vruchten af te werpen want invaller Floris Wasser vond het nodig om een vrije bal te nemen en met succes, want een vrije bal vanaf de zijkant werd precies bij de 2e paal klaar gelegd en vloog spontaan binnen. Met nog zo’n 20 minuten te spelen begon Kootstertille opnieuw aan te vallen, maar de verdedigers van LTC gevormd door Rowdy Buist, Bert-Jan Bulthuis, Roelof van den Berg en Paul op het Veld wisten zich goed staande te houden en ook grensrechter Wikus van der Heide was zeer scherp. Rond de 80e minuut vond LTC het nog nodig om maar weer een aanvalletje te wagen, en met succes want na een prachtige diepte pass werd Tomas van Goor, 1 op 1 met de keeper gezet maar de keeper van Kootstertille had niet voor de 1e keer in deze wedstrijd een antwoord op zijn schot (eerder al een kopbal van Hanko gekeerd) . Maar uit de rebound kon wederom Floris Wasser simpel binnen tikken. Dit betekende dus 1-2 voor LTC en met nog 10 minuten op de klok kon LTC de overwinning al ruiken. Maar Kootstertille was het niet eens met de achterstand dus die begonnen alles op alles te zetten om in iedergeval de 2-2 te maken, maar onze keeper had wederom weer het antwoord op Kootstertille.

Zo eindigde de wedstrijd dus in een 1-2 overwinning voor LTC 3 en overwinteren zij in de beker en zijn ze door naar de kwartfinale.

Mijn dank gaat uit naar iedereen die vandaag heeft gespeeld want we hebben uiteindelijk met z’n allen hard geknokt voor deze overwinning.

Ook wenst het 3e iedereen fijne feestdagen en natuurlijk een sportief 2015.

Wikus van der Heide