LTC JO8-4 "2e in de poule!"
We mogen weer los! Dat was het gevoel bij de spelers toen ze aan het omkleden waren in een bomvolle kleedkamer in de Pittelohal zaterdagochtend om 8.15 uur. Vandaag staan de laatste 2 wedstrijden in de eerste poulefase op het programma. "Thuis" tegen LTC JO8-3 en tegen FC Assen JO8-3. Van beide teams hadden we een voorgaande speelronde al een keer gewonnen. Er werd al wat hoogmoedig gedaan. Opmerkingen als: "Vorige keer hebben we ook DIK van ze gewonnen (3-0), dus nu gaan we nog dikker winnen" komen voorbij. Gelukkig zijn de trainers er als de kippen bij om de jongens even met beide benen op de grond te houden ;) Iedere wedstrijd is een nieuwe en moet je weer je uiterste best doen om te winnen.
Dat namen de jongens mee het veld in, in de kraker tegen LTC JO8-3. Over een weer werden high-five's gegeven, werd gelachen met elkaar. Luca en Noë hebben zelfs bij elkaar geslapen. Echt een wedstrijd om naar uit te kijken voor de spelers.
Om 8.45 uur waren we allemaal zover. Nadat we eerst gezamenlijk hebben staan juichen voor LTC JO8-2 (gewonnen van Achilles 1894 JO8-3) waren wij aan de beurt. We begonnen met de volgende opstelling:
Keeper: Hidde
Verdediging: Danau en Noud
Voorin: Noë en Ezra
Wissel: Zakaria en Sven
Er wordt hard gestreden om de bal. LTC JO8-3 blijkt toch wel wat beter te zijn dan vorige keer. Je kan zien dat de jongens van JO8-3 aan de zaal gewend raken. Toch is het LTC JO8-4 dat op voorsprong komt. De bal wordt naar voren geschoten, waar Noë al op de bal staat te wachten. Hij neemt de bal goed aan, legt de bal klaar en schuift hem netjes, over de grond, in de hoek! 1-0! Groot feest!
Maar zo makkelijk geeft LTC JO8-3 zich niet gewonnen. Ze zetten wat meer druk en worden feller in de duels. Echt gevaar blijft echter uit.
LTC JO8-4 blijft de aanval zoeken. Mooie aanvallen, goed samenspel en harde schoten. Maar keeper Micha ter Haar van JO8-3 is vandaag fantastisch. Iedere bal heeft hij een antwoord op. Ook Ezra wordt er wanhopig van. Hij heeft veel mooie acties en dribbels, schiet uit alle hoeken en gaten, maar elke keer is het Micha die in de weg ligt. Ook Danau en Noud proberen het van afstand met harde schoten en goede dribbels, maar ook dat lukt niet.
Danau en Noud worden gewisseld voor Zakaria en Sven en even later wisselen zij weer met Ezra en Noë.
Sven valt op met mooie verdedigende acties, gaat veel duels aan en is sterk aan de bal.
Dan komt het moment van Zakaria Rahbi. Zakaria is de jongste van ons team. Hij is nog 4, maar wordt in februari 5 jaar. Als kleinste van het veld, dribbelt hij zich vrij tussen meerdere tegenstanders. Bij iedere balbehandeling zie je dat hij controle houdt over de bal. Hij drukt af, Micha doet een ultieme poging de bal uit de hoek te tikken, maar het lukt hem niet. De bal rolt het doel in, 2-0! De eerste goal van Zakaria in JO8-4! Lekker bezig!
De laatste paar minuten zet LTC JO8-3 alles op alles, maar Hidde staat zijn mannetje in het doel, waardoor we de wedstrijd met 2-0 winnen!
Een ???? ook voor LTC JO8-3. Ze hebben laten zien een goede ploeg te zijn. Ga zo door!
De laatste wedstrijd in de poule mogen we aantreden tegen FC Assen JO8-3. Eerder wonnen we op het nippertje met 4-3 van dit team. Deze keer bleek het toch wat lastiger te worden. Binnen een minuut stonden we al met 1-0 achter. Iets wat gelukkig kreeg de aanvaller van FC Assen de bal voor zijn voeten. Keeper Noud kon er net niet bij. Vrij snel daarna was het ook alweer 2-0.
Noud schoot de bal uit, tegen de aanvaller van FC Assen aan. Zowel de aanvaller, als Noud doken richting de bal. De bal rolde helaas over de doellijn en de scheidsrechter keurde de goal goed. Helaas hadden we geen VAR tot onze beschikking, waardoor de situatie niet opnieuw beoordeeld kon wordt. Noud vond dat hij de hand op de bal had. Lang werd er niet over nagesproken.
Het was Ezra die ons weer een sprankje hoop bracht. Na een mooie aanval kwam de bal voor zijn voeten, hij bedacht zich niet en ramde de bal snoeihard het doel in. 2-1, het kan nog! Met een soort alles-of-niks speelde we de laatste 5 minuten. Alles op de aanval. Danau was met meerdere mooie solo's 2 keer dicht bij een doelpunt, maar zijn schoten misten net de juiste richting.
Omdat wij alle ruimte weggaven, profiteerde FC Assen daarvan door de 3-1 te maken. Kort daarna was het ook afgelopen.
We mogen als team trots zijn met de behaalde resultaten. Net begonnen en als 2e in de poule eindigen is gewoon hartstikke goed! Iedereen heeft enorme inzet en allemaal hebben ze kwaliteiten die ervoor zorgen dat het team steeds beter wordt. Het beloofd een mooi jaar te worden.
Komende week horen we de nieuwe poule-indeling en gaan we proberen weer mooie wedstrijden te spelen tegen andere tegenstanders!
We hebben er zin in!