Verslag SV de Griffioen 3 - LTC 4
Zaterdag 25 oktober, kwart over één aanwezig gaf mijn mobieltje onvriendelijk aan. Ik was net terug van het coachen van de Fjes. Nou vooruit, even een broodje in mijn hoofd duwen en maar weer door. Kwart over één was best vroeg, als je bedacht dat we pas om half drie moesten spelen. Eenmaal op de club aangekomen
werd mijn gedachte dan ook bevestigd, want voordat we richting Oosterwolde vertrokken hadden we een teambespreking. De bespreking ging over Nick Eising. Nick wil graag bij ons in het team, aan ons de vraag of dat mocht. Nadat er unaniem besloten was dat Nick van harte welkom is, stapten we in de auto richting Oosterwolde. Eenmaal in Oosterwolde aangekomen was de speurtocht naar de kleedkamers begonnen. Nadat een grapjas ons de verkeerde kant had opgestuurd, vonden we uiteindelijk op eigen initiatief de kleedkamers.
De eerste helft was een beetje saai. Het middenveld van LTC werd vaak overgeslagen, daardoor kwamen we niet echt door de verdediging van SV de Griffioen. Gelukkig gaven we achterin ook weinig kansen weg. De Griffioeners schoten vaak van grote afstand, maar met een keeper als Danny op de goal zijn dat geen echte kansen. De Griffioeners oogden fysiek wat sterker, maar de verloren duels waren meer te wijten aan onze instelling. Het moest dus wat feller aan de kant van LTC en we moesten op techniek gaan spelen. Daar ligt onze kracht.
De tweede helft begonnen we goed. De afspraken die we in de rust hadden gemaakt, werden nageleefd. Het effect was meteen te zien. LTC had in de tweede helft veel meer balbezit en het spel werd goed verdeeld. Er werden veel aanvallen opgezet via de zijkanten, maar de kansen bleven nog een beetje uit. LTC was bezig met zijn zoveelste aanval toen Nick zijn directe tegenstander passeerde. Hij gaf de bal voor aan Pim. Pim had veel tijd om na te denken wat hij met de bal zou gaan doen. Ging hij koppen of ging hij de bal aannemen. Het bleef voor hem lang onduidelijk en op het laatste moment besloot hij de bal aan te nemen. De aanname was om te huilen, de bal sprong twee meter omhoog. Er zat maar één ding op: een omhaal. Of het nou een hele of een halve omhaal was, kon de verslaggever van zijn positie niet goed waarnemen. De bal belandde met een beetje geluk in de goal, waarna Pim met een beetje ongeluk op zijn schouderblad terecht kwam. 0 - 1. Eindelijk onze welverdiende voorsprong. Helaas konden we niet lang van onze voorsprong genieten, want vijf minuten later vloerde Etus een man waar hij vijf keer inpaste. De Griffioener die achter mij stond moest lachen. Hij vond het onvoorstelbaar dat de buffel van SV de Griffioen door zo'n klein mannetje was neergehaald. Helaas voor LTC vond de scheids dat niet zo onvoorstelbaar, waarna hij de bal op de penaltystip legde. De penalty werd goed ingeschoten en zo was de stand terug gebracht op 1 - 1. LTC baalde van deze onverwachte goal, maar gelukkig werden de ruggen snel weer gerecht. Dat LTC niet in mineur was blijven steken, betaalde zich uit aan het einde van de tweede helft. Nick kreeg de bal ingespeeld en nam de bal op een mooie manier aan. Met deze aanname draaide hij namelijk zijn directe tegenstander voorbij. Hij haalde uit en de bal vertrok met een behoorlijke snelheid naar de verre hoek. Goal, de 1 - 2 was een feit. Het laatste deel van de wedstrijd was billenknijpen voor LTC.
André moest een nuttig overtreding maken, waarna hij de gele kaart kreeg te zien. In de laatste minuten was de spanning te snijden.
Helaas eindigde het spektakel op SV de Griffioen met een koude douche. In de letterlijke zin, want de boiler deed het niet. De wedstrijd hebben we gewonnen 1 - 2.
Na de wedstrijd zouden we het nog over Nick hebben. Nog niet iedereen had zijn mening gegeven. Maar door de unanimiteit tijdens de bespreking en de door hem gescoorde winnende goal, werd dat niet meer nodig geacht.
LTC 4 is nog steeds ongeslagen. Volgende week moeten we tegen de koploper.
Geschreven door: Pim van Heek